Piosenki do posłuchania i wyboru

 

Music Cover
  "Piosenka bajkowa"
  w wykonaniu Julii Wardak i Mikołaja Gajowego to jedna z piosenek, które znajdą się na płycie "W krainie czarów" i jest w programie Konkursu. Młodzi artyści wykonali ją podczas V Festiwalu Piosenki Polskiej "Kruszwicka Nuta 2020".


  KOCHANI!
  Półplaybacki do piosenek znajdujących się na tej stronie są dostępne. Wystarczy złożyć zamówienie, a przesłane zostaną one w formie Mp3 na podany adres mailowy.
  Oczywiście, po wcześniejszym wniesieniu stosownej opłaty:
  1 półplayback - 50 zł, 2 półplaybacki - 80 zł, 3 pólplaybacki - 100 zł.
   Za każdy następny - 20 zł.

  Uwaga!

  Uczestnicy Festiwalu Młodych Wykonawców Piosenki "Solo-Tutti 2022" otrzymają półplayback wybranej piosenki w ramach wpisowego.
  Tytuł piosenki należy podać w Formularzu Zgłoszenia do Festiwalu.

  Piosenki zostały wydane na płytach cyklu "ja kocham festiwale", "Dioda Plus", "Kochać świat", "W krainie czarów". Wiele z nich doczekało się wydań video w formie
  teledysków i filmów z koncertów.

   


   teksty są do pobrania (tytuły są podlinkowane)

  Piosenki dla dzieci (7 - 11 lat)
   CHCĘ KOCHAĆ ŚWIAT, DAJ MI RĘKĘ
  , ESY FLORESY, KOCHAJCIE MNIE,
  LODY NA PATYKU, MAM NIEWIELE LAT
  , NIGDY NIE NUDZĘ SIĘ, OCZY MOJEJ MAMY,
   
  PIOSENKA DLA NASZYCH MAM
  , SPOSÓB NA POGODĘ
  SŁOŃCE NAJLEPSZE JEST NA ŚWIECIE
  , SŁOŃCE W SKARBONCE,
  ZWIERZAKI /KOCHAM SWOJE ZWIERZAKI
  , W KRAINIE CZARÓW, ZAKLĘCIE

  Piosenki dla młodszych nastolatków (12 - 14 lat)
  BY LEPSZY BYŁ ŚWIAT, GWIAZDOM PATRZEĆ W OCZY, JA DOBRZE WIEM,
  JAK SIĘ MASZ DNIU
  , JAK TO W PLANIE,MARZYCIEL (SZKOLNY MARZYCIEL),
   NA WYCIECZKĘ
  ,  NASTOLATKI TO SPRAWA, NIE JESTEM KRÓLEWNĄ, JESTEM OPTYMISTKĄ,
  PIOSENKO, BĄDŹ ZE MNĄ
  , ROCK TO MÓJ ŚWIAT, TAKA JESTEM,
  TAKIE MIEJSCE (JEST WE MNIE MIEJSCE)
  , ZAKOCHAŁAM SIĘ, BO MAM ŹLE W GŁOWIE

  Piosenki dla starszych nastolatków (15 - 19 lat)
  A SEN SIĘ ŚNI
  , DZIEWCZYNA, KTÓRĄ KOCHAM, JAK WODA, JESTEŚ NATCHNIENIEM,
  JESTEŚ RZEKĄ MOICH MYŚLI
  , JESTEŚ TAK BLISKO, JEŚLI WIESZ, GDZIE MIESZKAJĄ SNY, MASZ OCZY PEŁNE SŁOŃCA, MIĘDZY NIEBEM A ZIEMIĄ, NIE MA CIEBIE W MOICH SNACH, NIE CHCĘ BUDZIĆ SNÓW,  NIECH PAN ZAGRA BLUESA, NIGDY NIE JESTEŚ SAM, OBOK JESTEŚ TY, POPATRZ NA MNIE I PRZYTUL, POWIEDZ O SOBIE KILKA SŁÓW, SŁOWOM SKRZYDŁA DAJ, TWÓJ PIERWSZY LIST, TWÓJ UŚMIECH ZNAM

  Piosenki dla zespołów
  DON`T TALK TO ME, LATO JEST O.K., NIE MÓW DO WIDZENIA, PIOSENKA BAJKOWA, TO JEST HIT

  JEŚLI ŚPIEWASZ, POWINIENEŚ MIEĆ  Poradnik jest owocem ponad trzydziestoletnich doświadczeń autora w pracy z młodymi wokalistami i obserwacji życia estrady dzieci i młodzieży. Wiele jego spostrzeżeń oparte zostało na współpracy z najwybitniejszymi w Polsce nauczycielami śpiewu rozrywkowego, w tym Danutą Błażejczyk, Grażyną Łobaszewską, Joanną Zagdańską i Elżbietą Zapendowską.
  I choć praca ta nie jest podręcznikiem do nauki śpiewu w dosłownym znaczeniu, to młodzi adepci śpiewu rozrywkowego, a także ich nauczyciele, mogą wynieść wiele korzyści dla zrozumienia istoty swojej pasji artystycznej czy też pedagogicznej, a także udoskonalić swój warsztat.

  Krótkie, zwięzłe artykuły na tematy związane ze sztuką śpiewu rozrywkowego to jeden z podstawowych elementów tego Poradnika. Wśród znajdują się min.
  "Słucham, słyszę, śpiewam", "Śpiew to poważna sprawa", "Głos to wyjątkowy instrument", "Dykcja. Śpiewam wyraźnie", "Jeśli śpiewać, to z głową", "Jak cię widzą, tak cię słyszą".

  Pedagogiczną zaletą Poradnika są ćwiczenia wokalne w formie nutowej i audio. Jego uzupełnieniem są zdjęcia młodych piosenkarzy, uczestniczących w ostatnich latach
  w projektach artystycznych autora.

  Kto jest właścicielem Poradnika, jest dzisiaj na wygranej pozycji. Szczególnie w sytuacji, gdy brak jest możliwości bezpośrednich zajęć wokalnych
  z trenerem czy też nauczycielem śpiewu. To ze względu na fakt, że są w nim zawarte przykładowe ćwiczenia wokalne w formie nutowej i załączonej z nimi płyty w formie audio. Zostały one nagrane przez LUDMIŁĘ MAŁECKĄ - śpiew i ARTURA GRUDZIŃSKIEGO - fortepian.


  Osoby zainteresowane proszone są o kontakt mailowy: impresariat@solo-tutti.pl